O Moro

Historia Moro, jak wielu innych spółek w wywodzących się w Włoch, zaczyna się od umiejętności i przemysłu indywidualnego rzemieślnika. Na początku ubiegłego stulecia Lorenzo Moro wpadł na pomysł wykorzystania energii nurtu płynącej obok jego warsztatu rzeki do napędu mechanicznego młota. Wykorzystał do produkcji urządzenia części pozyskane z wózków i maszyn rolniczych.

W 1946 roku Moro rozpoczęło produkcję baryłek - pierwszych zbiorników dla rolnictwa. W 1952 r. firma wyprodukowała pierwszy pomp próżniowych i osiem lat później, w 1960 roku, rozpoczęła produkcję przemysłowych systemów nanoszenia. Moro w 1965 roku stał się światowym liderem w produkcji pomp próżniowych. W 1970 roku spółka rozszerzyła swoją działalność dostosowując się do zmieniających się potrzeb rozwijającego się dynamicznie rynku. W latach 80 i 90 wprowadzano nowe produkty przeznaczone do zastosowań komunalnego oczyszczenia. W połowie lat 90 część przedsiębiorstwa został wykupiony przez zagraniczne grupy. W roku 2005, kiedy to został zakupiony przez Farid Industrie SpA, firma po raz kolejny stała się całkowicie włoska. Z 770 pracowników z siedzibą w czterech zakładach we Włoszech i dwóch za granicą, dziś Farid Group jest jedną z wiodących grup tego sektora w Europie.

MORO dziś…
Aby zachować pozycję lidera na współczesnym rynku firma MORO oparła swoją strategię na dwóch filarach: jakości i nowoczesnej technologii. Firma we Włoszech nie tylko produkuje podzespoły ale również wykonuje kompleksowo specjalistyczne zabudowy ssąco-ciśnieniowe do zbierania i wywozu nieczystości płynnych oraz czyszczenia kanalizacji. Nowa koncepcja dąży do zespolenia urządzeń i pojazdu w jeden spójny funkcjonalno-estetyczny obiekt.

O produktach

Pompy próżniowe Moro wywodzą się z długiej tradycji, która pozwoliła na osiągnięcie niezawodności, trwałości i uniwersalności. Są one dostępne w szerokiej gamie modeli, które różnią się wydajnością, systemem napędu i chłodzenia. Zasady działania oparta na wyporowo-obrotowych łopatkach gwarantuje wysoki stopień próżni, dzięki czemu maszyny te znalazły zastosowanie w dużej liczbie aplikacji.

Seria AIR pomp chłodzonych powietrzem stanowi najwyższy standard w technologii pomp próżniowych do pracy w sektorze rolnym. Pompy próżniowe AIR mogą być również zastosowane w przemyśle lekkim w systemach montowanych na ciężarówki. Wielkość przepływu powietrza uzależniona jest od wirnika z promieniowymi płytkami: obecnie dostępnych jest kilka modeli pomp o różnych wydajnościach, dla których dostępne są różne wersje uwzględniające wymagane warunki pracy i sposób napędu.

Nowa seria pompa chłodzonych powietrzem do modele PM80Turbo i PM100Turbo, gdzie udało się połączyć skuteczność chłodzenia zbliżoną do pomp chłodzonych wodą z jednoczesnym zachowaniem zalet pomp chłodzonych powietrzem – małe gabaryty samej pompy, jak i waga całego układu. Skuteczne chłodzenie zapewnia system Turbo: dwóch wirników wymuszających przepływ powietrza wzdłuż specjalnie wyprofilowanego korpusu pompy.

Wymagania użytkowników przemysłowych pomp próżniowych to gwarancja bezpiecznego działania i wysoki poziom parametrów utrzymywany przez długi okres czasu. W odpowiedzi na tę potrzebę, Moro opracowała unikalny system chłodzenia wirnika wodą - seria WATER, utrzymując stałą temperaturę chłodzenia wewnątrz pompy jak również stworzenia korzystnego smarowanie łopatek i uszczelnień. Takie rozwiązania techniczne w połączeniu z wysoką jakością komponentów i szczegółową kontrolą materiałów zaowocowało szerokim rynkiem odbiorców na całym świecie. Dzięki takim rozwiązaniom nadają się doskonale do ciężkich zastosowań przemysłowych.

Odmianą pomp z płaszczem wodnym są pompy serii MH36, MH46. Są to pompy do ciężkich zastosowań przemysłowych z pełny system chłodzenia cieczą z wymuszonym obiegiem
przez zewnętrzną pompę wody oraz z centralnym układem smarującym zasilanym wbudowaną pompą oleju. Urządzenie przeznaczone jest do pracy ciągłej i zapewnia wydajność bliską 2800 m3/h.

Moro specjalizuje się również w produkcji różnego rodzaju zwijadeł do węży wodnych wysokociśnieniowych oraz wysięgników z wężem ssącym pozwalające na kąt obrotu od 120 do 3600. Wysięgnik zintegrowany jest z bębnem, na który nawinięty jest wąż ssący. Oba urządzenia napędzane są hydraulicznie i sterowanie przy pomocy elektrozaworów.

Sprawdź produkty:

Asenizacja

Pompy próżniowe
Pompy próżniowe
Przystawki do skrzyni biegów
Przystawki do skrzyni biegów
Silniki hydrauliczne
Silniki hydrauliczne
Koła pasowe, wały
Koła pasowe, wały
Akcesoria
Akcesoria